Co nieco
O NAS

Na mapie Kamieńca jest takie miejsce gdzie: możesz dobrze zjeść, zabawić się albo zamówić coś na wynos. A wszystko to smaczne, estetycznie podane i co najważniejsze „jak u mamy”. To czarujące , gastronomiczne siedlisko, emanujące ciepłą, rodzinną atmosferą stworzyli Państwo Kapek wraz z oddaną im załogą.
Lokal „Pod Złotym Prosiakiem”, bo o nim mowa, swoje początki datuje na wrzesień 2007 roku. W miejscu, gdzie obecnie się znajduje, usytuowane były, wzniesione 10 lat wcześniej zabudowania gospodarcze służące rolniczej produkcji.

Z czasem powstał pomysł, aby je przebudować i przekształcić w jedna dużą salę przyjęć oraz kilka gościnnych pokoi. Początkowo klientelę stanowiła rodzina i bliscy znajomi. To zadecydowało o niepowtarzalnym klimacie lokalu jako miejsca, gdzie wszyscy się szanują, rozumieją i po prostu lubią. Pierwsza duża impreza miała miejsce 08. września 2007r., a po niej następne i następne tak, że z upływem czasu zamawiane uroczystości, o zróżnicowanej frekwencji, zaczęły się na siebie nakładać. Wkrótce wzrosło zainteresowanie organizacją małych, zamkniętych spotkań oraz serwowaniem codziennych posiłków, a także obsługą zewnętrznych imprez w formie cateringu. Wówczas zadecydowano o budowie kolejnej, nieco mniejszej sali, a wkrótce o wydzieleniu z niej niewielkiej salki . W rezultacie zainicjowanych zmian, aktualnie „Pod Złotym Prosiakiem” dysponuje dużą salą na 80 par oraz kameralną restauracją dla kilkunastu gości (35 osób).

Zarówno w naszej działalności „stacjonarnej” jak i „zewnętrznej” dokładamy najwyższych starań, aby nasze menu oparte było o świeże, smaczne i urozmaicone potrawy. Takie podejście do oczekiwań naszych Klientów, a także poczynione inwestycje w sprzęt gastronomiczny, zaowocowały znacznym wzrostem zainteresowania także innymi formami działalności. Obok typowych imprez jak wesela, stypy, Andrzejki, Sylwester czy zabawy karnawałowe często nasza załoga angażowana jest do udziału w okolicznych festynach, obsłudze pielgrzymek czy organizacji kuligów połączonych z pieczeniem kiełbasek na ognisku. Od ubiegłego roku odbywa się u nas Międzynarodowy Zlot Teściowych cieszący się wzrastającą popularnością.

W okresie naszej działalności odwiedzili nas także wyjątkowi goście jak kapela „Baciary”, zespół Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej czy Paweł Gołecki wraz ze swoją grupą przyjaciół – muzyków, słynących z wspaniałej oprawy okolicznościowych imprez , festynów czy wesel.

Swoją działalnością, zaangażowaniem w bieżące życie Sołectwa Kamieniec, na stałe wpisaliśmy się w historię naszej miejscowości i Gminy, chcemy nadal rozwijać się, a gościom odwiedzającym nasze progi dostarczać doznań kulinarnych i kulturalnych najwyższej jakości.

Zatem zapraszamy do nas: „Pod Złotym Prosiakiem” !

Kilka zdjęć naszego obiektu:

Pod Złotym Prosiakiem

42-674 Kamieniec
ul. Tarnogórska 93

tel. 608 034 027
608 043 938

 
Facebook